Tízéves mélyponton a tőzsdei forgalom
Utoljára 2003-ban sikerült olyan gyengére a március a BÉT-en, mint az idén, az azonnali részvénypiacon mindössze 183 milliárd forint értékben forogtak a papírok, azaz a napi átlag alig haladta meg a 9,7 milliárdot. A hónap közel ezerpontos BUX-esést hozott, így a forgalom csökkenése nem különösebben meglepő, különös viszont, hogy az átlagos kötésnagyság, ha csak szerény mértékben is, de 1,62 millió forintra emelkedett az év elején jellemző 1,5 millió forintról. Ennek hátterében talán az állhat, hogy az 5 ezer forint közelében tartózkodó OTP-árfolyam sok lakossági befektetőt kiszállásra ösztönzött. A hónap során a blue chipek közül egyébként a forgalom kétharmadát adó bankpapír teljesített leggyengébben, árfolyama több mint 9 százalékkal zuhant. A Mol és a Richter is 5−6 százalék közötti mértékben gyengült márciusban, miközben az osztalékrally több mint 6 százalékkal dobta magasabbra a Telekom árfolyamát.
