BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

Befektetés

04.
10.
00:00

Idén még veszteséget vár az Erste Magyarországon

Romániában újra nyereséges lehet az Erste-csoport tevékenysége, Magyarországon azonban a profitra még várni kell a magas különadók miatt − mondta a Reuters tudósítása szerint Andreas Treichl, a cégcsoport vezérigazgatója. Az idén Magyarországon még veszteséges évet vár a vezérigazgató, ennek ellenére a bank elkötelezett és nem fontolgatja a kivonulást az országból. A nem fizető hitelek aránya várhatóan csökken már az idén, így a kockázati költségek is mérséklődnek. Februárban az Erste bejelentette, hogy 2013-ban alacsony működési eredményt vár, mivel a költségek visszavágásával kompenzálja a kölcsönök iránti alacsony keresletet. A megelőző év drasztikus veszteségéhez képest szerény, 394 millió forintos adózás előtti és a 157,6 milliárdos adózott mínusz után 6,1 milliárdos adózott veszteséggel zárta a 2012-es évet az Erste Bank Hungary Zrt. Az Erste Group 2012-ben 7229,5 millió euró működési bevételre tett szert, 3,3 százalékkal kevesebbre az előző évi 7478,5 millió eurónál. Adózás előtti eredménye 801,2 millió euró lett a 2011-es 322,2 millió euró veszteség után, az adózott eredménye sor pedig kisebbségi részesedések levonása után 483,5 millió eurót mutatott, szemben a 2011-es 718,9 millió euró veszteséggel. A mérlegfőösszeg 2012 végén 213,8 milliárd euró volt, azaz 1,8 százalékkal nőtt a 2011 végihez képest.

Szerző(k):
Deák Bálint
04.
10.
00:00

Vonzza a tőkét Indonézia

A japán jegybank által bejelentett likviditásélénkítő program kedvező hatásai erőteljesen érződnek a délkelet-ázsiai piacokon. Különösen Indonézia vált kedveltté a nemzetközi befektetők körében, mert az ország a térségben egyedüliként mindhárom nagy hitelminősítőnél befektetésre ajánlott kategóriában van (a szomszédos Fülöp-szigeteket a múlt héten emelte a Fitch az elsőrendű szintre).

Szerző(k):
Gerőcs Tamás
04.
10.
00:00

Egyedül vitte az OTP a BUX-ot

Az OTP szárnyalása egyedül repítette felfelé a magyar tőzsdét kedden. A bankrészvény 9,5 milliárd forintos forgalom mellett 4,3 százalékkal, 4525 forintra emelkedett, miután kedvező kínai makroadat jelent meg és az Alcoa jelentése is jobb lett a vártnál. Érdekes azonban, hogy a jókedv szinte egyedül az OTP részvényét segítette. A magyar tőzsdén ugyanis úgy látszott, mintha az összes papírtól szabadultak volna a befektetők, hogy helyette OTP-papírt vehessenek. Jó példa erre az Egis, amely annak ellenére nem használta ki a jó hangulatot, hogy szinte minden elemző vételre ajánlja a részvényt. A gyógyszergyártó azonban 18 155 forintra hullott vissza, igaz, a forgalma alig 37 millió forint volt, így az alacsony likviditásban nehéz volt a részvényt eladni. A nagyobbik szektortárs, a Richter papírja 0,2 százalékkal, 34 200 forintra emelkedett, ami szintén nem valami nagy siker.

Szerző(k):
Deák Bálint
04.
10.
00:00

Európában is meghatározó lehet Varsó és Bécs egyesülése

Állítólag megkezdődtek a tárgyalások a bécsi és a varsói tőzsde között egy esetleges egyesülésről. A most még kezdetleges szakaszban lévő egyeztetések a jövőben felgyorsulhatnak. Azt viszont valószínűleg Bécsben is tudják, hogy a lengyel piacot nem kebelezhetik be a magyar, a cseh és a szlovén tőzsdéhez hasonlóan, minimum egyenlő partnerként kell kezelni a régió legnagyobb részvénypiacát.

Szerző(k):
Beke Károly