Az OTP szárnyalása egyedül repítette felfelé a magyar tőzsdét kedden. A bankrészvény 9,5 milliárd forintos forgalom mellett 4,3 százalékkal, 4525 forintra emelkedett, miután kedvező kínai makroadat jelent meg és az Alcoa jelentése is jobb lett a vártnál. Érdekes azonban, hogy a jókedv szinte egyedül az OTP részvényét segítette. A magyar tőzsdén ugyanis úgy látszott, mintha az összes papírtól szabadultak volna a befektetők, hogy helyette OTP-papírt vehessenek. Jó példa erre az Egis, amely annak ellenére nem használta ki a jó hangulatot, hogy szinte minden elemző vételre ajánlja a részvényt. A gyógyszergyártó azonban 18 155 forintra hullott vissza, igaz, a forgalma alig 37 millió forint volt, így az alacsony likviditásban nehéz volt a részvényt eladni. A nagyobbik szektortárs, a Richter papírja 0,2 százalékkal, 34 200 forintra emelkedett, ami szintén nem valami nagy siker.
A Mol 16 665 forintos záróára 0,6 százalékos drágulást jelentett, ez azonban jelentősen elmaradt a BUX és az OTP növekedésétől is. A vezető index ugyanis 1,3 százalékkal, 18 825 pontra emelkedett, és a decemberi lejárat értéke is hasonló mértékben, 1,1 százalékkal nőtt, 18 729 pontra.
A vezető részvények közül egyedül a Magyar Telekom esett, közel 1 százalékkal, 420 forintra, miután előző nap bejelentették, hogy mostantól minden frekvenciát újra meg kell pályázni, nem lesz automatikus hosszabbítás. Érdekes, hogy a kisebb részvények közül az FHB-t egyelőre nem találták meg a befektetők. A kisebbik bankrészvény 0,8 százalékkal, 373 forintra emelkedett, ez azonban meg sem közelítette az OTP szárnyalását. Szépen menetelt viszont felfelé a Danubius, amely 5,6 százalékkal, 3200 forintra drágult és ezzel a nap nyertese lett. Az Est Media viszont már csak 14 forintot ért zárásban, ami 6,7 százalékos visszacsúszás következménye.
