Eladott PannErgy-részvényeiből az ONP Holdings SE − jelentette be a PannErgy szerdán a BÉT honlapján. A nagytulajdonos április 9-én tőzsdén kívül 746 000 darab PannErgy-részvényt értékesített 330 forintos részvényenkénti áron. A társaság arról is beszámolt, hogy a 746 000 darabos értékesítéssel egy napon az ONP Holdings SE kölcsönadott 75 000 darab részvényt. Mindezeket követően az ONP Holdings SE részesedése 1 814 640 darabra csökkent, ami 8,6 százalékos tulajdoni hányadot és 9,9 százalék szavazati jogot jelent. Az ONP Holdings 12,5 százalékos részesedést vásárolt korábban 275 forintos áron, és bár akkor azt közölte, hogy elkötelezett és hosszú távú befektetője lesz a magyar geotermikus szektornak, úgy látszik, a jelentős profitnak nem tudtak ellenállni. Ezzel a Lazarus után a második nagy befektetője hagyja ott a PannErgyt rövid időn belül.
Napi grafikonok
