BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

Befektetés

04.
18.
00:00

Együtt gyengült a forint és az euró

A szerdai devizakereskedést a német jegybankelnök nyilatkozata befolyásolta a legnagyobb mértékben, aki megkockáztatta, hogy az ECB tovább csökkentheti a kamatát. Jens Weidmann nyilatkozata nem az első ilyen hír: a héten az ECB elnöke, Mario Draghi is megengedett magának egy kamatcsökkentést pedzegető kijelentést. A nyilatkozat hatására az euró dollárárfolyama 1,318-ról euróról 1,304-re esett a délutáni kereskedésben − igaz, a piacon eleve rendkívül kockázatkerülő hangulat uralkodott, hiszen az európai részvénypiacok vaskos mínuszokban álltak. A forintpiacon ettől függetlenül is gyengülés volt az úr: az euró árfolyama a reggeli 293,8 forintos szintről folyamatosan emelkedett, kora este 294,4 forint volt az euróárfolyam. A dollár erősödése miatt a forint/dollár keresztárfolyam nagyobb léptekkel menetelt: a reggeli 222,5 forinttal szemben délután a zöldhasúért már 225,7 forintot kellett adni. A svájci frank jegyzése 241,6 forintról a nap végére 242,6 forintra emelkedett. Az állampapírpiacon a rövid oldalon folytatódott a keddi hozamesés, az ütem hasonló volt az előző napihoz; 2−6 bázisponttal morzsolódtak le a hozamok. A 3 és 5 éves kötvények hozama nem változott, a 10, illetve 15 éves papírok pedig 3, illetve 5 ponttal emelkedtek.

Szerző(k):
Papp Zsolt
04.
18.
00:00

Lemondott a CIG Pannónia igazgatóságának elnöke

Horváth Béla szerdán lemondott a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. és a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt. igazgatósági elnöki posztjáról és igazgatósági tagságáról, a munkaviszonya pedig közös megegyezéssel megszűnik. Horváth Béla, a társaság alapítóinak egyike, 2007-től a társaság elnök-vezérigazgatójaként, majd 2010. január 1-jétől az igazgatóság elnökeként vett részt a társaság irányításában. A CIG Pannónia ma tartja éves rendes közgyűlését, korábban arról lehetett hallani, hogy az eseményen lemondatnák Horváth Bélát, aki a jelek szerint megelőzte ezt és önként mondott le.

Szerző(k):
Beke Károly
04.
18.
00:00

Eladta romániai érdekeltségét a Piraeus

Egy helyi befektető csoport 10 millió euróért megvásárolta az alig egy éve a görög Piraeus Bank tulajdonában lévő ATE bankot − jelentette szerdán a Mediafax hírügynökség piaci forrásokra hivatkozva. A felvásárlási ár csupán a pénzintézet működési engedélyét, az infrastruktúrát és a tőkét tartalmazza, a portfóliót az anyabankba olvasztják. Az ATE bankot 2006-ban egy helyi pénzintézet felvásárlásával hozta létre az Agricultural Bank of Greece, 2012 nyarán az ATE részvényeinek közel 94 százaléka a Piraeushoz került. Sajtóhírek szerint a Bank of Cyprus eldása is sínre került, miután a Raiffeisen és a Banca Transilvania is értékelhető ajánlatot tett a ciprusi pénzintézet román érdekeltségére. A döntést legkésőbb péntek délre ígérik a ciprusiak, addig azonban a már harmadik hete zárva tartó fiókok sem nyitnak ki. Amennyiben az ügylet megvalósul, a román pénzintézet a helyi pénzügyi szabályozás alá kerül, így az ügyfelek megússzák a ciprusi betétadót.

Szerző(k):
Túrós-Bense Levente