A nemzetközi szint közelében van a pesti igazgatók fizetése
A Mol-csoportba tartozó cégek vezető testületeiben kapják a legtöbb tiszteletdíjat a tagok. Fizetésük nem sokkal marad el a legnagyobb amerikai vállalatokra jellemző átlagtól.
A nemzetközi szint közelében van a pesti igazgatók fizetése
A Mol-csoportba tartozó cégek vezető testületeiben kapják a legtöbb tiszteletdíjat a tagok. Fizetésük nem sokkal marad el a legnagyobb amerikai vállalatokra jellemző átlagtól.
Tartósan 300 forint felett maradhat az euró
Csütörtök reggelre ismét javult a hangulat a devizapiacokon az olaszországi eseményeknek köszönhetően. A piac mindenesetre egyelőre megelőlegezte a bizalmat, a kötvények hozama régen látott szintre esett, a tízéves kötvények olasz aukciójának 2,65 százalékos átlaghozama is a legalacsonyabb volt az euró bevezetése óta. Ennek köszönhetően az 1,31-es szintet is megközelítette az euró a dollárral szemben, innen azonban gyors zuhanás indult és újra 1,30 alá esett a keresztárfolyam. Bámli Károly, a Commerzbank devizakereskedője szerint kivárás lehet a jellemző az ECB következő heti üléséig és továbbra is az 1,29−1,31-es sávban \"bolyonghat\" az árfolyam.A jó piaci hangulat mellett ismét gyengült a forint. A keddi téves információ hatására bekövetkezett gyengülés nagy valószínűséggel nem tett jót a hazai deviza rövid távú kilátásainak, mivel azt a mozgást csak a 303-as szint fogta meg, addig semmilyen komolyabb támasz nem állt a gyengülés útjába. Lehet, hogy a piac újra megnézi, hogy hol lehet a \"teteje\" a sávnak, és ha eközben esetleg stop-loss szintek is aktiválódnának vagy ismét elromlik a hangulat, akkor ennél gyengébb szintek is elképzelhetők − véli a Commerzbank szakértője. Délután egy euró 301,50 forintot, egy frank 244,70 forintot, míg egy dollár 232 forintot ért.
A Mol és a Richter volt a két véglet Budapesten
Alacsony forgalom mellett enyhe emelkedéssel zárta a csütörtöki kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A nap nyertese a Richter lett több mint 2,5 százalékos drágulásával, a Mol viszont másfél százalékot esett az éves közgyűlés napján.
Kedvező jeleket lát itthon a Raiffeisen
Növekedési fordulat előtt állhat a magyar gazdaság − hangsúlyozta optimistán Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető elemzője egy tegnapi sajtótájékoztatón, bár hozzátette, a növekedés most már jelentős részben a kedvező bázishatásnak köszönhető. A várhatóan alacsonyan beragadó infláció javítja a reálbéreket, és a nyugdíjemelés is támogatást adhat itthon a fogyasztásnak − igaz, az éves GDP-növekedés így sem lesz több nulla százaléknál a bank szerint.
Amerika emelkedett, Nyugat-Európa vegyesen zárt
Fél−egy százalék közötti erősödésnél tartottak lapzártánkkor a vezető New York-i részvényindexek, miközben az FTSE−100 hajszálnyi többlettel, a CAC−40 0,2 százalékos veszteséggel, a DAX pedig 0,8 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot.