BUX 139897.80 0,2 %
OTP 45890 -0,17 %
header

Befektetés

04.
26.
00:00

A héten másodszor vett OTP-kötvényt Csányi

Csütörtökön újabb OTP-részvényekre váltható Opus-kötvények vásárlását jelentette be Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója. Az újabb 700 millió forintos vásárlással rövid idő alatt csaknem 1,4 milliárd forintnyi kötvény került a cégvezérhez. Ezúttal nettó 58,11 százalékos árfolyamon vett 4000 darab ezer euró névértékű papírt Csányi. Korábban az elnök felesége, valamint két igazgatósági tag − Erdei Tamás és Gresa István − is jelentősebb tételt vett a kötvényekből.

Szerző(k):
Beke Károly
04.
26.
00:00

Még mindig sötét folt Szíria a Molnál

Az idén nem sok esély van arra, hogy Szíriából bevétele legyen a Mol-csoportnak, jövőre viszont már sokkal több a remény − mondta Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a cég éves közgyűlését követő sajtótájékoztatón. Pedig a tavalyi év egyik nagy vesztesége volt, hogy kiesett a szír termelés a csoporton belül, így nagyon jól jönne a társaságnak, ha a csökkenő termelés megállítására visszakaphatná ezeket a kapacitásokat. Hernádi a Napi Gazdaságnak elmondta: úgy tudják, az INA termelőeszközein a szír kormány − amely korábban partnerként működött együtt az INA-val − folytatja a kitermelést, és továbbra is értékesít belföldön. Növekedés így csak 2015-től lehet a kitermelésben, amit az Európán kívüli új kutak hozhatnak, ha sikerül a magyar és horvát kitermelés csökkenését kézben tartani − erről még a közgyűlésen beszélt Molnár József, a cég vezérigazgatója.  A kitermelésben napi 170-180 ezer hordó lenne a csoport célja, az idén azonban csak 110 ezer körül alakulhat ez a szám. A nem konvencionális gázkitermelés lehetőségét is vizsgálják, de erre csak hosszabb távon lehet számítani. Irak kurdisztáni régiójában van a legnagyobb potenciál, a 700 millió hordó elérhető készlet feltárása a cél, de már idén is indulhat kitermelés ott.

Szerző(k):
Deák Bálint
04.
26.
00:00

Már piacon az idei legnagyobb európai IPO

A kontinens legnagyobb idei nyilvános tőzsdei bevezetése után csütörtökön kereskedtek először Frankfurtban az Evonik részvényeivel. A német vegyipari cég értéke 15 milliárd euró a bevezetés adatai alapján, ezzel az Evonik a legnagyobb IPO a német piacon 2007 óta. A CVC Capital Partners és a RAG Foundation nevű kockázatitőke-alapok a társaság 14,5 százalékát adták el a tőzsdén, a papírokat 33 eurós árfolyamon vezették be a piacra, ezzel kétmilliárd eurónyi részvényre lehetett ajánlatokat tenni.

Szerző(k):
Beke Károly
04.
26.
00:00

A vártnál jobbat jelentett az ExxonMobil

Az előzetes prognózisnál jobb eredményt ért el az első negyedévben a világ legértékesebb vállalata, az amerikai ExxonMobil. Az olajtársaság egy részvényre jutó eredménye a prognosztizált 2,05 dollár helyett 2,12 dollár lett a tavalyi 2 dollár után. Az Exxon 108,81 milliárd dolláros árbevétel mellett 9,5 milliárd dollár profitot ért el három hónap alatt. A gyorsjelentés szerint a cég termelése 3,5 százalékkal csökkent 2012 hasonló időszakához képest, így az árbevétel 124,053 milliárd dollárról esett vissza. Annak ellenére, hogy az egy részvényre eső profit a várt felett alakult, az árbevétel tekintetében alulmúlta az elemzők várakozásait a cég. Az Exxon a negyedéves eredménnyel kapcsolatban 63 centes osztalékfizetésről is döntött.

Szerző(k):
Beke Károly