Növekedési fordulat előtt állhat a magyar gazdaság − hangsúlyozta optimistán Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető elemzője egy tegnapi sajtótájékoztatón, bár hozzátette, a növekedés most már jelentős részben a kedvező bázishatásnak köszönhető. A várhatóan alacsonyan beragadó infláció javítja a reálbéreket, és a nyugdíjemelés is támogatást adhat itthon a fogyasztásnak − igaz, az éves GDP-növekedés így sem lesz több nulla százaléknál a bank szerint.
Reuters
A Napi Gazdaság kérdésére Blahó Levente részvényelemző elmondta, a hazai piac blue chipjei esetében is csak az év második felében számítanak fordulatra. A Richter árfolyamában májusban hozhat némi támogatást, ha a papír váratlanul visszakerül az MSCI indexekbe, az év végén vagy a jövő elején pedig az esetleges új bejelentések adhatnak lendületet a részvénynek − addig azonban a cég konzervatív várakozásai és a kevés újdonság miatt akár tovább is süllyedhet a jegyzés. Az Egis esetében nagy pluszt hozhat az Astra Zeneca-megállapodás miatt a céghez kerülő készpénz, ezért a kisebbik gyógyszerpapírt vételre ajánlják, 24 100 forintos célár mellett (a Richtert tartani ajánlják, célára 34 700 forint). A Molt is vételként tartja számon a Raiffeisen, itt a júliusig várható kurdisztáni kutatásokkal kapcsolatos hírek dobhatják meg a jegyzést. A Magyar Telekom Blahó szerint a szektor általános gyengesége miatt nem túl vonzó, az OTP-re adott ajánlását pedig a Raiffeisen épp felülvizsgálja.
