BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol és a Richter volt a két véglet Budapesten

2013. április 26. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alacsony forgalom mellett enyhe emelkedéssel zárta a csütörtöki kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A nap nyertese a Richter lett több mint 2,5 százalékos drágulásával, a Mol viszont másfél százalékot esett az éves közgyűlés napján.

A kereskedést 17 907 ponton fejezte be a BUX index, ez 0,15 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A mutató napi csúcspontján sem érte el a 18 ezer pontos lélektani határt, csak megközelítette azt, az egész kereskedést egy szűk, 150 pontos sávban teljesítette. A forgalom kifejezetten alacsony volt, alulról súrolta az ötmilliárd forintot.

A vezető részvények felemás napot zártak, nem volt egyértelmű irány a piacon. A nap vesztese a Mol lett, másfél százalékkal lett olcsóbb, így 15 800 forintba került, az OTP viszont 0,6 százalékkal, 4579 forintig tudott drágulni. Az olajpapírok a kereskedés első felében 16 000 forint táján is jártak, majd délután kerültek komolyabb lejtőre. A Magyar Telekom eközben két forintot veszített értékéből, így 410 forintba került a nap végén. A távközlési részvény esetében továbbra is nehezen érthető, hogy az 50 forintos osztalék mellett miért nem jelennek meg a vevők a piacon. A gyógyszergyártók közül a Richter volt a befektetők kedvence, a cég papírjait 2,7 százalékkal, 33 400 forintig lökték fel. Közben a szektortárs Egisnek csak stagnálásra tellett, 18 200 forinton zárt, akárcsak szerdán.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet