A nap nagy részében az amerikai növekedési adatra várt a piac, végül azonban ez sem hozott jelentős mozgást. Pedig a várakozásoknál rosszabb adat okot adhatott volna a profitok realizálására, főleg a május közeledtével. A magyar piac ennek ellenére nulla környékén ingadozott, igaz, az amerikai részvényindexek is csak minimálisan távolodtak el a nap elején.
A vezető részvények árfolyama vegyesen változott, és jellemzően kis mértékben. Kicsit úgy tűnt, hogy a jó időben a befektetők elmentek pihenni, hiszen a forgalom is minimális volt. Az OTP és a Mol éppen meghaladta az 1 milliárd forintot, a harmadik legforgalmasabb részvénynek pedig, 290 millió forintos forgalmával, a CIG Pannónia bizonyult. Mindez jól mutatja a pénteki kereskedés érdektelenségét.
Nagy izgalom az OTP éves rendes közgyűlésén sem volt; bár meglebegtették a részvények visszavásárlásának lehetőségét, konkrétumok híján ez sem hozta lázba a piacot. A bankrészvény ugyan napközben közelítette a 4600 forintos ellenállási szintet, ezt azonban a csekély forgalom miatt nem tudta áttörni, így végül 0,4 százalékkal, 4562 forintra esett vissza. A Mol továbbra is nagyon gyenge, a részvény 0,6 százalékkal tovább esett pénteken, így 15 705 forinton fejezte be a napot.
Az osztalékfizetés közeledtével a Magyar Telekom 0,5 százalékkal, 412 forintra drágult, bár napközben, ennél jellemzően magasabban forgott. A Richter 0,3 százalékkal, 33 495 forintra emelkedett, míg az Egis 1,1 százalékkal, 18 000 forintra csúszott vissza.
