Nyárias nap volt a tőzsdén
Távol maradással tüntettek a befektetők a Budapesti Értéktőzsdén, ahol nem sok említésre méltó dolog történt hétfőn − de legalább pluszban zárt az irányadó index. Nagyjából ugyanott indult a BUX, ahol pénteken végzett, de közben volt némi elbizonytalanodás. A napon belüli maximumot reggel érte el 17 969 ponton, majd innen gyorsan 17 851 pontig zuhant − ezzel el is érte napi mélypontját az index. A százpontos differencia jelzi, hogy nem volt nagy mozgás a parketten, sőt: a forgalom elképesztően sivár volt. Egyedül az OTP-vel kereskedtek milliárd feletti tételben, az együttes forgalom pedig alig haladta meg a hárommilliárd forintot. Mindenesetre végül 0,4 százalékos pluszban, 17 924 ponton fejezte be a napot a BUX. A négy blue chip közül egyedül az OTP esett, igaz, a bankpapír megúszta egy 0,1 százalékos mínusszal. A részvény nem sokkal zárás előtt még a 4600 forintos szintet ostromolta, de a záró szakaszban leküldték 4556 forintra. Egészen pontosan 0,73 százalékkal emelkedett viszont mind a Mol, mind a Magyar Telekom. Az olajpapír esetében ez 15 820, a telekomrészvény esetében pedig 415 forintos végállomást jelent. A Richter 0,3 százalékkal, 33 600 forintra, az Egis pedig 0,6 százalékkal, 18 100 forintra emelkedett. A Masterplast ezúttal a forgalom rangsorában jobban szerepelt, mint az Egis, és az ötödik helyre lépett fel (ehhez elég volt egy ötvenmillió forintot sem elérő kötésérték), az árfolyama azonban nem változott.
Szerző(k):
Kasnyik Márton