Komoly emelkedéssel fejezte be a keddi kereskedést a Budapesti Értéktőzsde, így jó hangulatban mehettek majálisozni a befektetők. A nap nyertese az OTP lett, mely meg sem állt 4 százalékos pluszig, a vezető részvények közül csak az Egis lógott ki a sorból.
A keddi kereskedés végére 18 286 pontig emelkedett a BUX index, ez két százalékkal haladta meg a hétfői záróértéket. A mutató napközben is pluszban volt, de − vélhetően a hó végi zárások miatt − az utolsó percekben rántottak még egyet rajta. Forgalom tekintetében is jól sikerült a kereskedés, hiszen délutánig 14,6 milliárd forint cserélt gazdát. Ennek szokás szerint az OTP bonyolította a legnagyobb részét, a bankpapírokkal 8,3 milliárd forint értékben kereskedtek. Milliárd feletti forgalma volt a Molnak, a Magyar Telekomnak és a Richternek is.
A vezető részvények többsége javítani tudott, a nap nyertese az OTP lett, mely 3,95 százalékos emelkedés után 4736 forinton fejezte be a napot. A bankpapírok napközben végig pluszban voltak, a zárás előtt jött meg a vevők utolsó hulláma. Közben a Mol 2 százalékkal, 16 140 forintig drágult, míg a Magyar Telekom öt forinttal, 420 forintig erősödött. A jelek szerint a befektetők kezdik értékelni a néhány hét múlva esedékes 50 forintos osztalékot, így óvatosan csipegetik a távközlési papírokat. A gyógyszergyártóknak felemás napjuk volt, hiszen a Richter 0,45 százalékos emelkedéssel, 33 750 forinton zárt, az Egis viszont 0,8 százalékkal olcsóbb lett, így 17 955 forintért cserélt gazdát.
