BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyárias nap volt a tőzsdén

2013. április 30. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Távol maradással tüntettek a befektetők a Budapesti Értéktőzsdén, ahol nem sok említésre méltó dolog történt hétfőn − de legalább pluszban zárt az irányadó index. Nagyjából ugyanott indult a BUX, ahol pénteken végzett, de közben volt némi elbizonytalanodás. A napon belüli maximumot reggel érte el 17 969 ponton, majd innen gyorsan 17 851 pontig zuhant − ezzel el is érte napi mélypontját az index. A százpontos differencia jelzi, hogy nem volt nagy mozgás a parketten, sőt: a forgalom elképesztően sivár volt. Egyedül az OTP-vel kereskedtek milliárd feletti tételben, az együttes forgalom pedig alig haladta meg a hárommilliárd forintot. Mindenesetre végül 0,4 százalékos pluszban, 17 924 ponton fejezte be a napot a BUX. A négy blue chip közül egyedül az OTP esett, igaz, a bankpapír megúszta egy 0,1 százalékos mínusszal. A részvény nem sokkal zárás előtt még a 4600 forintos szintet ostromolta, de a záró szakaszban leküldték 4556 forintra. Egészen pontosan 0,73 százalékkal emelkedett viszont mind a Mol, mind a Magyar Telekom. Az olajpapír esetében ez 15 820, a telekomrészvény esetében pedig 415 forintos végállomást jelent. A Richter 0,3 százalékkal, 33 600 forintra, az Egis pedig 0,6 százalékkal, 18 100 forintra emelkedett. A Masterplast ezúttal a forgalom rangsorában jobban szerepelt, mint az Egis, és az ötödik helyre lépett fel (ehhez elég volt egy ötvenmillió forintot sem elérő kötésérték), az árfolyama azonban nem változott.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet