Idén sem fizet osztalékot a BIF, derült ki a 16 éve tőzsdén szereplő ingatlanhasznosító hétfő délelőtti közgyűlésén. Az alig néhány megjelent részvényes az alaptőke 58 százalékát képviselte és csaknem egyhangúan fogadták el a 723 milliós nyereséget mutató egyedi és a 204 milliós veszteséget tartalmazó konszolidált mérleget. Egy kisrészvényes ugyan felvetette az osztalékfizetés gondolatát, de kiderült, hogy a társaság helyzete ezt aligha teszi lehetővé, bár egy 25 millió eurós CIB-hitel friss átütemezése érdemben javította a cég likviditását. A BIF tőzsdei árfolyama az utóbbi hónapokban felére esett, a 251 forintos árfolyamon számolva a tőzsdei kapitalizáció a 14,3 milliárdos konszolidált saját tőke kevesebb mint 45 százaléka.
