BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

Befektetés

05.
24.
00:00

Kevesen érdeklődtek magyar papírok iránt

Több mint félszázalékos gyengüléssel reagált a magyar deviza csütörtökön a nemzetközi piacokon kibontakozott eladási hullámra. A befektetők egyrészt a Fed kötvényprogramjának fokozatos leállításától, másrészt pedig a kínai gazdaság lassulásától tartanak. Csütörtök délutánra 291,85-ig gyengült a forint az euróval szemben, ez 0,7 százalékkal volt magasabb a szerdai szintnél. A dollárral szemben 225,92-ig esett a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 233 forintba került. A nemzetközi színtéren az euró ismét 1,29 fölé erősödött a dollárral szemben, míg a svájci frank a szerdai meredek gyengülést követően ismét 1,25 közelében volt, vagyis gyakorlatilag visszatért a keddi szinthez. A nemzetközi piacokon a szerdán megjelent Fed-jegyzőkönyv és a vártnál gyengébb csütörtöki kínai PMI-adat bizonytalanította el a befektetőket, így világszerte az eladók voltak többen a tőzsdéken. A magyar kötvénypiacon az ÁKK a tervezettnél kevesebb 12 hónapos diszkontkincstárjegyet tudott értékesíteni, mivel a szokásosnál kisebb volt az érdeklődés a papírok iránt. A hozam ennek ellenére nem mozdult el jelentősen, mindössze 4 bázisponttal volt magasabb a két héttel ezelőttinél. A másodpiacon megállt a hozamcsökkenés, minden futamidőn emelkedtek a hozamok, a 15 éves papírok 11 bázispontos hozamemelkedése volt a csúcs.

Szerző(k):
Beke Károly
05.
24.
00:00

Nagyot menetelt a BUX

A BUX 18 800 pont alatt kezdte a napot, miután az amerikai börzék lefordultak az előző napon, és reggel Ázsiában is erős zuhanással zárt az index. Napközben azonban szépen lassan kezdett talpra állni a BUX, sőt délután az OTP vezérletével 19 100 pont felett pluszba futott. Az emelkedés azonban nem tartott sokáig, a nap végére 0,5 százalékos mínuszba fordult a mutató, ami 18 987 pontos utolsó értéket jelentett.

Szerző(k):
Deák Bálint
05.
24.
00:00

Elromlott a hangulat a tőzsdéken

A londoni, a frankfurti és a párizsi tőzsde egyaránt 2,1 százalékos mínuszban zárt csütörtökön, úgy, ahogy a Stoxx Europe 600 indexe is, amely tavaly július óta nem tapasztalt veszteséget könyvelhetett el a nap végére. A periférián a milánói FTSE MIB 3,1, míg a madridi IBEX−35 1,4 százalékkal múlta alul az előző napi teljesítményét. A rossz hangulat részben a kínai feldolgozóipar váratlan zsugorodásának, részben pedig annak volt a következménye, hogy a Fed jegyzőkönyve alapján a befektetők a kötvényvásárlási program visszafogása miatt kezdtek el aggódni, azaz amiatt, hogy a kisebb likviditás a globális gazdaság lassulását eredményezi. Hatással volt még a hangulatra a japán tőzsde 2011 márciusa óta nem látott zuhanása is, a Nikkei ugyanis 6,8 százalékos veszteségben zárta a napot. A legnagyobb vesztesek között volt Európában a bankszektor: a Royal Bank of Scotland 3,6, a Commerzbank 4,9, a BNP Paribas 2,8 százalékot esett. A kínai adat a bányaipari és az autóipari szektort is megviselte. Az Anglo American 5,1, a Rio Tinto 4,3, a BHP Billiton 2,9 százalékkal került lejjebb, míg az autógyártók között a Daimler 2,8, a BMW 2,2, a Volkswagen 2 százalékot esett.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
05.
23.
00:00

Maffiavád egy amerikai hedge fund ellen

Bűnszervezetben elkövetett bennfentes kereskedéssel vádolhatják meg a SAC Capital Advisors nevű amerikai hedge fundot − értesültek a tengerentúli lapok. Az ügy érdekessége, hogy az érintett jogszabályt korábban csak maffiavádak és drogkartellek ellen hozták fel a hatóságok. Az úgynevezett bűnszervezet-ellenes törvényt (angol rövidítéssel RICO) eddig sosem alkalmazták hedge fundok esetében. Korábban a Fox Buisness Network arról számolt be, hogy júliusban jár le az FBI ötéves mandátuma, hogy bizonyítékokat gyűjtsön a SAC és tulajdonosa, a milliárdos Steven A. Cohen ellen.

Szerző(k):
Beke Károly