BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesen érdeklődtek magyar papírok iránt

2013. május 24. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint félszázalékos gyengüléssel reagált a magyar deviza csütörtökön a nemzetközi piacokon kibontakozott eladási hullámra. A befektetők egyrészt a Fed kötvényprogramjának fokozatos leállításától, másrészt pedig a kínai gazdaság lassulásától tartanak. Csütörtök délutánra 291,85-ig gyengült a forint az euróval szemben, ez 0,7 százalékkal volt magasabb a szerdai szintnél. A dollárral szemben 225,92-ig esett a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 233 forintba került. A nemzetközi színtéren az euró ismét 1,29 fölé erősödött a dollárral szemben, míg a svájci frank a szerdai meredek gyengülést követően ismét 1,25 közelében volt, vagyis gyakorlatilag visszatért a keddi szinthez. A nemzetközi piacokon a szerdán megjelent Fed-jegyzőkönyv és a vártnál gyengébb csütörtöki kínai PMI-adat bizonytalanította el a befektetőket, így világszerte az eladók voltak többen a tőzsdéken. A magyar kötvénypiacon az ÁKK a tervezettnél kevesebb 12 hónapos diszkontkincstárjegyet tudott értékesíteni, mivel a szokásosnál kisebb volt az érdeklődés a papírok iránt. A hozam ennek ellenére nem mozdult el jelentősen, mindössze 4 bázisponttal volt magasabb a két héttel ezelőttinél. A másodpiacon megállt a hozamcsökkenés, minden futamidőn emelkedtek a hozamok, a 15 éves papírok 11 bázispontos hozamemelkedése volt a csúcs.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet