Kitűnő hangulatban emelkedett nagyot a Budapesti Értéktőzsde indexe szerdán, az OTP és a két gyógyszergyártó vitte a vállán a vezető pesti mutatót. A nulla közeli nyitás után meredek hegymászásba kezdett a BUX, amely egészen a délutáni 19 170 pontos napon belüli csúcsáig emelkedett; a zárás ugyan ennél közel száz ponttal alacsonyabban érte a budapesti részvénykosarat, de így is 1,7 százalék volt a plusz a keddi utolsó értékhez képest. Az emelkedést ráadásul komoly forgalom kísérte, a parketten több mint 15 milliárd forint értékben születtek kötések − javarészt szokás szerint a nagyobbik bankpapírra. Az OTP fontos lélektani szintet tört át ötezer forintnál és a laza monetáris politikák miatt pozitív globális hangulat is jócskán megtámogatta a bankpapírt. A részvény mindenesetre 3,2 százalékos emelkedéssel, 5075 forinton zárt, igaz, nem sokkal a záró szakasz előtt még közel ötven forinttal magasabban is megfordult.
A két gyógyszergyári papír egyaránt kivette a részét az eufóriából: az Egis 3,1 százalékkal, 19 790 forintig (ez közel kétéves csúcs), a Richter pedig 2,6 százalékkal, 35 300 forintig röppent. A maradék két blue chip napja ehhez képest kiábrándítóan alakult. A Mol mindössze 0,3 százalékos emelkedéssel jutott fel 16 550 forintra (pedig járt közel százötven forinttal magasabban is), a Magyar Telekom pedig fél százalékkal kevesebbet, 362 forintot ért a nap végén. A nap feltűnő eseménye volt a parketten a Nordtelekom, amely értékének 98 százalékát vesztette el − 1790 forintról 21 forintra zuhant −, ami nem meglepő annak fényében, hogy az 1000 forint névértékű törzsrészvények tulajdonosai száz 10 forintos törzsrészvényt kapnak. Papíron a tőzsde hatodik legkeresettebb részvénye a Biomedical nevű spekulatív találmánycégé, árfolyama azonban nem változott.
