BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esésben sem tetszik az Apple a profiknak

2013. május 17. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jókora árcsökkenés ellenére kevesen vásároltak bele az Apple-ba a legnagyobb hedge fundok közül, sőt sokan a teljes részesedésüket felszámolták a prémium kütyüket gyártóban − derült ki a negyedévente publikált, 13F nevű közzétételekből. Az Apple sokáig a hedge fundok abszolút kedvence volt, amióta azonban lemaradtak a termékciklusban, és a mesés profitráta is morzsolódni kezdett, gyorsan megutálták, és a jelek szerint sokan már az árfolyam jókora esése után váltak meg részesedésüktől. Az első negyedév végi állapot szerint többek között John Griffin (Blue Ridge Capital), Chase Colman (Tiger Global Management), David Tepper (Appaloosa) csökkentették masszívan Apple-kitettségüket. Megfigyelők szerint az egész hedge fund iparág problémáira rávilágít a rosszul időzített kilépés: korábban a rejtett, illikvid eszközök árazásának torzulásait tudták nagyon sikeresen kihasználni a hedge fundok, most már azonban olyan részvényekkel kell kereskedniük, amelyekkel kapcsolatban nincsenek információs fölényben. Így egyre nehezebb igazolni, hogyan számítják fel a kiemelkedően magas jutalékokat.
Soros György is megszabadult Apple-részvényeitől, de eladta JP Morgan-, AIG- és GE-papírjait is, és jókor, még az áresés előtt az arany eszközeit − szintén jó időzítéssel vett viszont a Google-ból. John Paulson nem volt ilyen szerencsés, hatalmas kitettséggel érte az aranyár összeomlása. A Dan Loeb által fémjelzett Third Point a másik oldalon szállt be az almakereskedésbe: vett Apple-opciókat, ezzel szemben felszámolta részesedését a Morgan Stanleyben és a nagy botrányrészvényben, a Herbalife-ban is. David Einhorn, a Greenlight Capital vezetője pedig ráduplázott az Apple-re, hiszen 1,3 millióról 2,4 millió darab részvényre növelte Apple-csomagját az első negyedév végére. Jim Chanos is belevett az Apple-be. Carl Icahn és Warren Buffett nem voltak túl aktívak, utóbbi viszont tovább növelte részesedését a Wells Fargóban.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet