BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kerülték a vevők Budapestet

2013. április 24. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben a nyugat-európai piacok rallyztak, Budapesten − Varsóhoz hasonlóan − síri volt a hangulat kedden. A nap eleji halvány pluszok után hamar mínuszba került a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, és némi mocorgás után szinte változatlanul fejezte be a napot. A délelőtti csúcspont 17 946, a délutáni mélypont pedig 17 762 volt a BUX esetében, ami rendkívül szűk sávnak tekinthető; a záró szakasz után éppen a két végpont között, 17 815 ponton állapodott meg a vezető pesti részvénykosár, ami 0,3 százalékkal alacsonyabb érték a hétfői zárásnál. A nap nagy eseménye az MNB kamatdöntése volt, ami nem okozott meglepetést. A forgalom vékonysága miatt azonban mégsem lehet erre következtetni; mindössze az OTP és a Richter papírjaival kötöttek milliárd forint feletti tételben. A blue chipek között a nagyobbik gyógyszergyártó mutatta be a legnagyobb mozgást, a Richter ugyanis egész napos zuhanás után 2 százalékot vesztett az értékéből, és 32 545 forinton zárta a napot. Az utóbbi hetekben nagyot korrigáló Egis viszont nem találkozott befektetői érdeklődéssel, és árfolyama meglehetősen unalmasan, a hétfői zárószinttel megegyező értéken fejezte be a keddet (igaz, napközben mély mínuszokban is járt). A két nagy papír egymással ellentétesen mozgott: az OTP egyszázalékos erősödéssel, 4550 forinton, a Mol viszont 0,8 százalékos gyengüléssel, 15 930 forinton végzett. Két forintot erősödött a Magyar Telekom, amelyre 408 forinton született az utolsó kötés; osztalékrallynak se híre, se hamva.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet