BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Picit optimistábban zárult a hét

2013. április 22. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A záró szakaszban szépen felkötötték az OTP-t, ezért a napi maximumán zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe pénteken − ám ez sem változtat azon a tényen, hogy a kereskedés meglehetősen iránytalan volt. Az alacsony pluszszinthez ragadva töltötte napja nagy részét a BUX, majd kora délután lett ebből egy hangyányi mínusz, mígnem a zárás előtt napi csúcsra, 18 128 pontra rántották. A forgalom borzasztóan sivár volt, csak az OTP és a Magyar Telekom papírjaival kötöttek egymilliárd forintnál nagyobb értékben és a teljes kötésérték is csak megközelítette a négymilliárdot. Ez nem is meglepő, hiszen a részvénypiaccal kapcsolatban igazán meglepő új értesülés nem érkezett és a globális piacok felől sem érkezett egyértelmű iránymutatás. A blue chipek közül csak a Magyar Telekom esett; a távközlési papír 1 forintot vesztett értékéből, pedig járt négyforintos pluszban és háromforintos mínuszban is a nap folyamán. Az osztalékfizetés előtti időszak magyarázattal szolgál az élénk kereskedésre, osztalékrallyról azonban továbbra sem beszélhetünk, a heti záró árfolyam 413 forint volt. Az OTP − amelyet meglehetősen érzékenyen érintene az MNB kéthetes betétekkel kapcsolatos terve − a záró szakasz előtti pillanatokban még nullában állt, végül azonban 0,7 százalékos emelkedéssel, 4540 forintos árfolyamon zárt. A Molnak ennél is jobb napja volt, az utóbbi hónapokban sokat ütött olajpapír másfél százalékkal lett drágább az utolsó egy óra nagy emelkedése után, az utolsó kötést 16 480 forinton vitték véghez. A Richter 1,2 százalékkal, 33 690 forintig, míg az Egis fél százalékkal, 17 805 forintig emelkedett.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet