Kisebb pozitív korrekcióval indult a nap az európai tőzsdéken, a délutáni amerikai hírek viszont újra letargiába döntötték a befektetőket. Ugyan az európai gyorsjelentések sem voltak jók − komolyabb makroadatot nem tettek közzé −, de ezekhez már érezhetően hozzáedződtek a befektetők, mostanra inkább az európai piacokon elért jó teljesítmény vezetne sokkhoz. Délután viszont újra eluralták a piacot a növekedési félelmek, tehát hogy az eszközárak előreszaladtak a valós növekedéshez képest, így a nagyobb tőzsdék végül mínuszban zártak. A londoni FTSE−100 és a CAC−40 esetében elhanyagolható volt a napi mínusz, viszont a frankfurti DAX − egy nappal a félig kacsának bizonyult leminősítési hírek után − 0,4 százalékot vesztett értékéből. A periférián viszont emelkedtek az árfolyamok, az IBEX−35 Madridban egy tizedszázalékot emelkedett, miután a kormány sikeresen adott el kötvényeket, és az olasz piacon sem figyeltek oda az elnökválasztás körüli botladozásra: az FTSE MiB 0,6 százalékot emelkedett. A francia bankszektort egy kereskedők között futótűzként terjedő, \"egy francia pénzintézet komoly problémáival\" kapcsolatos pletyka húzta le, a Société Générale 3,5 százalékot esett. A rengeteg gyorsjelentő cég között a finn Nokia és a francia Sodexo bukott a legnagyobbat (mindkét cég 10 százalékot esett), a brit Debenhams viszont 5 százalékot emelkedett. Az Egyesült Államok piacain gyorsan lefelé indultak az árfolyamok, lapzártánk idején, tehát a kereskedés félidejében az S&P−500 0,4, a Nasdaq 0,8, a Dow Jones ipari átlaga pedig 0,3 százalékot esett. A Morgan Stanley gyorsjelentése a papíron jó mutatók dacára nem győzte meg a befektetőket, hiszen a gyorsjelentésből látszott, hogy inkább könyvelési ügyeskedés miatt javult a bank teljesítménye.
