A rossz külső hangulat dacára az utolsó pillanatokig jól tartotta magát a pesti részvénykosár, amiben sokat segíthetett a közel egyharmados BUX-komponens OTP felülteljesítése − végül azonban így is csak a stagnálás jött össze. A BUX feltűnően szűk sávban mozgott: a délelőtti 18 170 pontos napon belüli csúcstól kétszáz ponttal maradt el a napon belüli mélypont. A 18 063 pontos utolsó érték hajszálnyival magasabb csak a keddi zárásnál. Kiugróan alacsony volt a forgalom is, ha a 7 milliárdos kötésösszeget magához vonzó OTP-t nem vesszük figyelembe, a többi papír mindössze másfél milliárd forintnyi befektetői érdeklődést váltott ki. Mindkét nagy papír 0,2 százalékos erősödéssel zárt. Nem bírta zárásig az OTP az erőn felüli teljesítményt, az utolsó percekben másfél százalékos pluszról esett vissza. A magyar bankrészvény jó szereplését magyarázhatja az utóbbi időszak csúnya alulteljesítése, valamint a Citigroup elemzői felminősítése is. A Mol 16 040 forinton zárt, ám a nap első felében jóval alacsonyabban is járt. A Magyar Telekom 4 forinttal drágább lett, így 419 forinton zárt, a két gyógyszergyártó viszont esett. A 33 950 forinton végző Richter 0,6 százalékkal lett olcsóbb, az Egis pedig 2,2 százalékot vesztett értékéből, amivel 18 200 forinton zárt. Nem fogadták jól a befektetők az osztalékot emelő Appeninn bejelentését sem, hiszen a részvény közel 4 százalékot esett a hírre − mindössze 7 milliós forgalom mellett.
