BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ömlik a pénz a Vámpír Poliphoz

Szinte minden szempontból remek évkezdést tudhat magáénak a hírhedt amerikai befektetési bank, a Goldman Sachs − a válság előtti teljesítmény azonban még mindig messze van.

2013. április 17. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legmagasabb Wall Street-i becslésnél is jobb nettó profitról és bevételről számolt be a Goldman Sachs az első negyedévben; a nyereség az egy évvel korábbihoz képest 7 százalékos emelkedés után 2,3 milliárd dollárra, a bevétel pedig 9 százalékot ugorva 10,1 milliárd dollárra emelkedett. Az elemzői konszenzus 2,1 milliárdos profittal és 9,7 milliárdos bevétellel számolt. Szezonálisan ez a legerősebb hónap a bevételek szempontjából, de így is kiemelkedő, hogy 2011 első negyedéve óta nem termelt ennyi pénzt a bankcsoport. A Goldman hagyományos üzletága, a befektetési banki tevékenység éves összevetésben 36 százalékkal több bevételt, 1,6 milliárd dollárt hozott az újjáéledő vállalati piaci helyzetnek köszönhetően, és a bank saját számlájára kereskedők is belejöttek, 8 százalékkal több, 2,1 milliárd dollárt termeltek. A legnagyobb bevételi forrás, az intézményi ügyfelek kiszolgálásából származó bevétel azonban 10 százalékkal, 5,1 milliárdra csökkent, a bank szerint azért, mert csökkenteni kellett a jutalékot. A bank operatív kiadásai eközben lényegében nem változtak − 6,7 milliárd dollár −, a Vámpír Polipnak csúfolt pénzintézet alkalmazottjai átlagosan évi 403 ezer dollárt keresnek (az alkalmazottak száma viszont 32 ezerre csökkent).

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet