BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhant a két nagy papír

2013. április 16. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX két legnagyobb komponense is nagyot esett, így nem meglepő, hogy végül csúnya mínuszban zárt az index. A rossz hangulatával sem a régióban, sem a globális porondon nem volt egyedül a magyar részvénypiac, számos tényező késztette kockázatkerülésre a befektetőket. Végül 1,7 százalékos esésnél, 17 909 ponton állt meg a BUX a záró szakasz után, hatvan ponttal napi mélypontja felett. Némi reményt adhat a magyar piac szempontjából, hogy az eladói nyomás nem volt tömeges, bőven tízmilliárd forint alatt volt a részvények adásvételének értéke. Az olajár esése miatt nyomás alá kerülő Mol vezette az esést, fontos támaszokat vesztett a tavaly ősz után újra 16 ezer forint alá bukó olajrészvény, így végül 15 750 forinton zárt, 3,1 százalékkal pénteki zárószintje alatt. Az OTP sem szerepelt azonban fényesen, sőt 2,2 százalékkal a napi minimumát is jelentő 4460 forintra esett a bankrészvény. A Magyar Telekomot már kímélték az eladók, de így is vesztett 3 forintot, aminek köszönhetően 420 forinton várja a keddet. Mínuszban tartózkodott a nap nagy részében a Richter papírja is, végül azonban felrántották, így 0,4 százalékos emelkedés után 34 200 forinton fejezte be a napot. A kisebbik gyógyszerrészvénynek, az Egisnek már nem sikerült ez a bravúr, közel 2 százalékkal, 18 600 forintra morzsolódott le a kurzus. Magához képest jó forgalmat mondhat magáénak a korábban nettó eszközértékének emelkedéséről hírt adó Plotinus, amely 7,1 százalékkal lett drágább.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet