Amilyen gyorsan jött, olyan hirtelen távozott az optimizmus, ami kedden még jelentős pluszokat hozott az európai részvénypiacokon. Szerdára már újra a ború volt az úr, a tőzsdék eleve mínuszban nyitottak, majd a délutáni, nagy csalódást hozó amerikai makroadatok után még mélyebben zártak. A kedvezőtlen reálgazdasági adatok mellett az Európai Központi Bank kamatdöntését megelőző kereskedési nap is szerepet játszhatott a rossz teljesítményben, bár ez aligha adhatott okot ilyen mértékű visszaesésre. A londoni FTSE−100 1,1, a frankfurti DAX 0,9, a párizsi CAC−40 pedig 1,3 százalékot vesztett, miközben a periférián még rosszabb volt a helyzet: a milánói FTSE-MiB 2,3, a madridi IBEX−35 pedig 1,8 százalékot zuhant. A telekomszektor visszaadta azt a nyereséget, amit kedden a Vodafone-felvásárlási pletykák miatt elért − sőt a France Telecom 4,4, a Telecom Italia pedig 5,4 százalékot zuhant. Maga a Vodafone 3 százalékot esett Londonban a Verizon cáfolata után, éppen oda, ahol a pletykák kiindulásakor állt. A belga hipermarketlánc, a Delhaize Group közel 5 százalékot esett, miután az egyik bank rontott részvényajánlásán. Nem fogadta jól a piac, hogy a HSBC eladja szingapúri biztosító-üzletágát az AXA-nak: a brit bank 1,4, a francia biztosító pedig 1,9 százalékot esett a hírre. A holland SBM Offshore közel 3 százalékot esett, miután bejelentették, hogy az amerikai és a holland hatóságok korrupcióval vádolják a céget. Az Atlanti-óceán túloldalán rossz hangulatban folytatódott a kereskedés, az ADP munkaerő-piaci adata és az ISM szolgáltatói index is elmaradt a várakozásoktól. Lapzártánk idején, az amerikai kereskedési nap derekán a Dow Jones ipari átlaga félszázalékos, az S&P−500 és a Nasdaq pedig 0,8 százalékos mínuszban volt.
