BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feldarabolnák a Vodafone-t

2013. április 3. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb csavarról kezdtek pletykálni tegnap a Vodafone és a Verizon kivásárlási történetében. Hírek szerint a két amerikai telekommunikációs óriás (a Verizon és az AT&T) feldarabolná és egymás között felosztaná a brit Vodafone-t, a részvények darabjáért 2,6 fontot fizetve, ami 40 százalékos prémiumot jelentett volna (az értesülés elterjedése előtti árfolyamhoz képest). A Verizon vinné a Vodafone 45 százalékos részesedését a Verizon Wirelessből (erről már tíz éve tárgyalnak), az AT&T pedig a maradékot, tehát az összes Egyesült Államokon kívüli eszközt; a Financial Times értesülései szerint a Barclays ütné nyélbe a tranzakciót. A piacon nem találták teljesen meggyőzőnek az üzlet megkötésének valószínűségét, így kezdetben is csak 6 százalékot ugrott a Vodafone árfolyama, majd innen lefelé indult. Amennyiben azonban létrejönne a feldarabolás, minden idők legnagyobb vállalatfelvásárlási akvizíciójára kerülne sor − 2,6 fontos árfolyam mellett ugyanis a Vodafone piaci kapitalizációja 245 milliárd dollár. Az eddigi rekorder a Time Warner AOL általi felvásárlása volt még a dotcomlufi kipukkadása előtti időből, 182 milliárd dollárral.


Napi grafikonok
Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet