BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az OTP nem repült

2013. április 3. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szép napjuk volt kedden a Budapesti Értéktőzsde nagyobb papírjainak, egyedül az OTP szerepelt kiábrándítóan. Az európai tőzsdék a pénzügyi válság mélyülése, valamint a reggel közzétett borzalmas beszerzésimenedzser-indexek dacára egyértelműen optimista hangulatba kerültek, és ez a bizakodás − ami talán csak egy enyhe pozitív korrekció − átragadt a pesti parkettra is. A reggeli enyhe pluszok ugyan délelőtt egy pillanatra elolvadtak (ekkor jött a 17 853 pontos napon belüli minimum, ami már hajszálnyival a negatív tartományban volt), ám ezt követően visszaszerezte nyitáskori szintjét a BUX, majd egy zárás előtti szép hajrá után összejött a 18 098 pontos záróérték, amiből 1,4 százalékos emelkedés adódik. A forgalom azonban nem volt túl komoly, alig haladta meg a 8 milliárd forintot a részvények adásvételének értéke, tehát a pesti papírok iránti befektetői érdeklődés továbbra sem mondható eget rengetőnek.

Az öt jelentősebb papírból négy szép emelkedést ért el. A Mol csak késő délután kapott észbe, de zárásra már 2,3 százalékot drágult, az utolsó kötés 17 070 forinton született. Nem sokkal maradt le a Richter sem, amely 2 százalékkal, 33 880 forintra erősödött, az Egis viszont több mint kétszáz forinttal napon belüli csúcsa alatt, 18 200 forinton zárt, ami 1,1 százalékos erősödésnek felel meg. A Magyar Telekomot a közelgő osztalékfizetést felvezető rallyra játszó befektetők, valamint a Vodafone−Verizon−AT&T megaakvizícióval kapcsolatban elterjedt, az egész európai telekomszektort erősítő pletykák is támogatták, a papír 1,7 százalékkal, 420 forintra erősödött. Az OTP azonban a jelek szerint nem tud lendületet szerezni, a kontinens bankrészvényeivel ellentétben esett, igaz, csak 0,2 százalékkal, 4277 forintra.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet