BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra nagyott koppant az OTP

2013. március 29. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti részvénykosár komponenseinek átsúlyozása előtt az OTP nagy értékvesztést szenvedett el, a BUX azonban csak kismértékben esett. Az index nullában indította a napot, ám ez a 17 929 pontos minimális plusz bizonyult a napon belüli csúcsának, hiszen a mutató gyorsan esésnek indult. Több mint kétszáz pontot zuhant alig egy óra alatt, ám a 17 693 pontos mélyponton fordult, és enyhe emelkedés vagy inkább oldalazás kezdődött, ami el is tartott a záró szakasz végéig. Ekkor a Mol hirtelen felrántásának köszönhetően 0,3 százalékos mínuszig jött fel a mutató, amely 17 857 ponton zárt. A forgalom egészen élénk volt az utóbbi hetekhez-hónapokhoz képest, a részvények adásvételének értéke meghaladta a 15 milliárd forintot.

A blue chipek vegyesen szerepeltek, és a két nagy papír különösen látványosan haladt egymással szemben. Az OTP 3 százalékos zuhanását vegyesen a BUX-kosár átsúlyozásának hatásával, illetve a tranzakciós illeték jelentős emelésével kapcsolatos pletykáknak is lehet tulajdonítani, bár egyik tényező sem túl meggyőző magyarázat − különösen a külföldi bankszektor viszonylag kedvező teljesítményének fényében. A magyar bankpapír mindenesetre 4285 forinton zárt. A Mol jegyzését a záró szakaszban rántották fel nulláról 2,5 százalékos pluszt jelentő 16 695 forintig, igaz, nem sokkal azt megelőzően is járt hasonló magasságban. Az osztalékreményektől támogatott Magyar Telekom 3 forinttal lett drágább, 413 forinton zárt.

A gyógyszergyártók estek. Bár a Richter zárás előtt nem sokkal még pluszban volt, de végül meg kellett elégednie egy 0,1 százalékos mínusszal és 33 215 forintos záróértékkel. Az Egis délután hirtelen zuhanni kezdett, és meg sem állt 3,2 százalékos esésig; az utolsó kötés kereken 18 ezer forinton született.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet