A Graphisoft Park igazgatósága részvényenként 40 forint osztalék kifizetését javasolja a tavalyi eredményből − derül ki a cég április 23-i közgyűlésére készített előterjesztésekből. A társaság ezzel szinte teljes, 400 millió forintot valamivel meghaladó nyereségét szétosztja a tulajdonosok között. A tervezet szerint az osztalékfizetéshez kapcsolódó tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja május 23. lesz, az osztalék kifizetésére pedig június 4-én kerülne sor. A tavalyi 35 forint után a piac számított rá, hogy ismét emelkedik az osztalék, így az meglepetést nem jelent, a részvényárfolyamban jelentős változást a hír várhatóan nem okoz.
