BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább emelkedik a Graphisoft Park-osztalék

2013. március 25. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Graphisoft Park igazgatósága részvényenként 40 forint osztalék kifizetését javasolja a tavalyi eredményből − derül ki a cég április 23-i közgyűlésére készített előterjesztésekből. A társaság ezzel szinte teljes, 400 millió forintot valamivel meghaladó nyereségét szétosztja a tulajdonosok között. A tervezet szerint az osztalékfizetéshez kapcsolódó tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja május 23. lesz, az osztalék kifizetésére pedig június 4-én kerülne sor. A tavalyi 35 forint után a piac számított rá, hogy ismét emelkedik az osztalék, így az meglepetést nem jelent, a részvényárfolyamban jelentős változást a hír várhatóan nem okoz.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet