BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszállt a Synergonból a PannErgy

2013. március 25. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eladta a Synergon Nyrt.-ben lévő 12,52 százalékos részesedését a PannErgy Nyrt. A valamivel több mint egymillió darab részvénytől 400 forintos átlagáron vált meg a cég. Ezzel teljes egészében távozott a vállalattól a rendszerintegrátor társaságot az alapítóktól felvásárló tulajdonosi csoport, mivel pár hónappal ezelőtt a Cashline Zrt. is megvált részesedésétől. A pénzügyi befektetők számára a feltehetőleg az eredetileg tervezettnél jóval hosszabbra, hétévesre nyúlt invesztíció nem nevezhető sikertörténetnek, a most 400 forinton eladott papírjaikhoz ugyanis 600−800 forint közötti árfolyamon jutottak 2006 elején.
A PannErgynek azonban minden bizonnyal jól jön a pénz. A részvényekért cserébe befolyt több mint 400 millió forintból finanszírozhatja az alaptevékenységéhez jobban kapcsolódó beruházásokat.
A hatalmas Synergon-pakk vevőjének kilétéről egyelőre nem érkezett bejelentés.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet