Újra a borúlátó hangulat kerekedett felül a befektetőkön, ennek fényében az európai indexek többsége mínuszban zárt, Amerika viszont próbált megkapaszkodni a pozitív tartományban. Londonban az FTSE 0,44 százalékos mínuszban zárta a napot, a párizsi CAC−40 0,1 százalékot vesztett értékéből, míg az eurózóna perifériáján, Madridban az IBEX 0,4 százalékos veszteséget könyvelhetett el. Európában egyedül Frankfurt tartotta magát, a DAX index 0,06 százalékkal emelkedett.
Frankfurtban az emelkedés ellenére a Commerzbank tőkeemelése vitte el a napot, aminek hatására a bank részvényei 8,8 százalékos veszteséget szenvedtek el. Ehhez képest a BASF 1,4 százalékos és a Beiersdorf 1,3 százalékos nyeresége eltörpült. Londonban a bankpapírok felfelé kúsztak: a Barclays fél, a Lloyds Bank 1,5 százalékos plusszal zárta a napot. Mélyre ástak tegnap a bányászati cégek, a Kazakhmys 3,3, a Rio Tinto 2 százalékos veszteségben állt meg a nap végére.
A zárás előtt szűk három órával az amerikai piacok pluszban álltak: a Dow 0,08, a Nasdaq 0,14, az S&P−500 0,16 százalékos nyereségben volt. A vállalati hírek közül kiemelkedik, hogy a Boeing megkapta az engedélyt arra, hogy elkezdje tesztelni a 787-es repülőgépekhez tervezett akkumulátorok új változatát, ennek ellenére a repülőgépgyártó részvényei 0,1 százalékos mínuszban álltak kora este. Az Oracle részvényeit a Cannacord Genuity a korábbi tartásról vételre módosította, mivel arra számít, hogy a vállalat hardverértékesítésből származó bevétele a következő negyedévekben elkezd emelkedni, a hír hatására fél százalékkal drágultak a papírok.
Az olajpiacon a WTI könnyűolaj ára 24 centtel, 92,3 dollárra csökkent, míg az arany ára minimális csökkenés után 1586 dolláron állt.
