Az E.On 2004 novemberében írta alá a Mol gázüzletágának részleges megvételéről szóló szerződéseket, melyek a gázüzletágat akkor mintegy 2,2 milliárd euróra értékelték. Az eredeti szerződések arról szóltak, hogy a tárolás és a kereskedelem 75 százalékát és a Panrusgáz 50 százalékát veszik meg, ugyanakkor a tranzakció zárásakor a Molnak a tárolással és a kereskedelemmel szemben fennálló tulajdonosi hitelének 100 százalékát is átvállalja az E.On.
Az uniós jóváhagyás bejelentése egy évvel később történt meg, az unió azonban változtatásokkal hagyta csak jóvá a tranzakciót. Az EU Bizottság 2005. december 21-én jelentette be, hogy feltételesen hagyta csak jóvá a tranzakciót. Az EU Bizottság által megszabott feltételek alapján a Molnak értékesítenie kellett a Mol Földgázellátó Rt.-ben és a Mol Földgáztároló Rt.-ben lévő teljes részesedését és nem gyakorolhatta a Mol Földgázszállító Rt. esetében a 25 százalék plusz egy részvényre vonatkozó eladási opcióját sem. Ráadásul a Mol Földgázellátó Rt. által a Moltól vásárolt földgáz 50 százalékát tovább kell adnia más kereskedőknek, valamint évente további egymilliárd köbméter földgázaukciós programot kell végrehajtania.
Az Európai Bizottság irányelvei alapján végül a 2006. március 31-i várható mérleg alapján a kereskedelem és a tárolás 100 százalékos tulajdonjogának vételára, módosítva a Mol lehetséges összes jövőbeni, a tranzakcióval kapcsolatos pénzügyi kötelezettségeinek maximális összegével, 300 millió euró lett. Emellett vállalta át az E.On a 600 millió euró értékű teljes tulajdonosi hitelt. Az ármódosító tételek hatására a vételár maximum 290 millió euróval nőhetett meg, amit utólag számoltak el.
