Közel 90 százalékos készültségben van a miskolci távfűtési rendszerbe kapcsolódó geotermikus hővezeték − közölte a PannErgy pénteken a BÉT honlapján. A munkálatokat a havas, hideg idő nem hátráltatja, ugyanis azokat a munkálatokat már elvégezték, amelyek technológiai követelménye a plusz 5 Celsius-fok feletti szabadtéri hőmérséklet. Így csupán mintegy 950 méter hosszúságú, a munkaárok mellett összeállított csőszakasz vár a beemelésre, illetve illesztésre. A csővezetékrendszer teljes lefedését megelőzően az időjárási körülmények függvényében még január hónapban a PannErgy megkezdi a teljes vezeték átmosását, a szűrőrendszer beépítését, majd az utószigetelést. A vezetékrendszer befedése több szakaszban valósul meg, amit jelentősen befolyásolhatnak az átmosatás során tapasztalt tesztek eredményei. Pontos határidő azonban továbbra sincs a munkálatok befejezéséről, így a PannErgy lassan kicsúszik az idei téli ellátásból.
