Szinte minden segítséget megkapott a BUX, hogy tovább menetelhessen felfelé, így szinte korrekció nélkül emelkedik idén az index, nagyon megnehezítve a beszállást azok számára, akik egyelőre lemaradtak a magyar piac rallyjáról. Csütörtökön a vezető részvények közül az emelkedést a Mol vezette. Az olajrészvény esetében a jó hírt az jelentette, hogy az olaj árfolyama a vártnál alacsonyabb készletadatok hatására kitört felfelé. A már kitermelési vállalatként nyilvántartott Mol így nem véletlenül drágult 2,7 százalékkal, ami 18 900 forintos utolsó kötésértéket jelentett. Tovább száguldott az OTP is. A bankrészvény a 4400 forintos szint áttörésével kezdett rohamléptekben emelkedni, és csütörtökön már 4700 forint felett is kereskedtek vele. Zárásra azonban ezt a szintet már nem tudta megtartani a részvény − amiben a rossz amerikai banki gyorsjelentések mellett a túl gyors drágulás is szerepet játszhatott − és végül 4655 forinton búcsúzott, ez 2,3 százalékkal volt magasabb az egy nappal korábbinál. A 400 forintos szint felett megpihent viszont a Magyar Telekom részvénye. Az elmúlt napokban alig mozgó árfolyam érdemben csütörtökön sem változott, a 405 forintos záróár 0,3 százalékos pluszt takart. Nem tud azonban magához térni a Richter. A gyógyszergyártó a jó makroadatok által támogatott kedvező nemzetközi hangulat ellenére 0,1 százalékot esett és 37 055 forinton fejezte be a napot.
Jó napot zárt a Graphisoft Park részvénye is, a csökkenő kamatkörnyezetben 4,3 százalékkal, 881 forintra drágult az értéke. Mintegy 3 százalékkal emelkedett a Masterplast és a Plotinus is. Előbbi még így is jóval a kibocsátási ár alatt, 525 forinton zárt, míg a vagyonkezelő cég 1959 forintra drágult. Nincs megállás viszont az esésben az E-Starnál, a részvény tegnap 6,2 százalékkal, 122 forintra zuhant.
