Nem tartja indokoltnak, ezért nem függesztette fel az E-Star Alternatív Energiaszolgáltató Nyrt. kötvényeinek tőzsdei kereskedését a Budapesti Értéktőzsde − közölte a BÉT kedden. Az E-Star egy nappal korábban azzal az indokkal kérte a kötvények kereskedésének felfüggesztését, hogy a Fővárosi Törvényszék által 2012. december 13. napján elrendelt csődeljárásának keretében a hitelezői igények bejelentésére nyitva álló határidő 2013. január 11. napján lezárult. A cég azt feltételezte, hogy voltak olyan kötvényesek, akik nem vagy nem szabályosan jelentették be igényüket. Ugyanakkor a tőzsde álláspontja szerint a kötvények felfüggesztésének sem a saját szabályzataiban, sem a jogszabályban rögzített feltételei nem álltak fenn. A tőzsde álláspontja amúgy is az, hogy a kötvények rendezett, áttekinthető és tisztességes tőzsdei kereskedelmét nem veszélyezteti az a körülmény, hogy az E-Starral szemben csődeljárás van érvényben, és emiatt esetleg korlátozzák egyes kötvényekben megtestesített jogok érvényesíthetőségét.
