BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem engedte a tőzsde az E-Star-kötvények felfüggesztését

2013. január 16. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem tartja indokoltnak, ezért nem függesztette fel az E-Star Alternatív Energiaszolgáltató Nyrt. kötvényeinek tőzsdei kereskedését a Budapesti Értéktőzsde − közölte a BÉT kedden. Az E-Star egy nappal korábban azzal az indokkal kérte a kötvények kereskedésének felfüggesztését, hogy a Fővárosi Törvényszék által 2012. december 13. napján elrendelt csődeljárásának keretében a hitelezői igények bejelentésére nyitva álló határidő 2013. január 11. napján lezárult. A cég azt feltételezte, hogy voltak olyan kötvényesek, akik nem vagy nem szabályosan jelentették be igényüket. Ugyanakkor a tőzsde álláspontja szerint a kötvények felfüggesztésének sem a saját szabályzataiban, sem a jogszabályban rögzített feltételei nem álltak fenn. A tőzsde álláspontja amúgy is az, hogy a kötvények rendezett, áttekinthető és tisztességes tőzsdei kereskedelmét nem veszélyezteti az a körülmény, hogy az E-Starral szemben csődeljárás van érvényben, és emiatt esetleg korlátozzák egyes kötvényekben megtestesített jogok érvényesíthetőségét.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet