BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is stabilak az állampapírok

2013. január 15. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfőn már 298 felett is járt az euró jegyzése, megközelítve a JPMorgan tavaly adott 299 forintos eurócélárát. Azonban a forint vesszőfutása itt véget ért egy időre, annak ellenére, hogy igazán forinterősítő hír nem érkezett. A kormány ugyanis ahelyett, hogy megnyugtató nyilatkozatokat közölt volna, csak annyit tett, hogy a gazdasági minisztérium által kiadott egy közleményt, amelyben azt közölték, a forint ellen spekuláló befektetők állnak a gyengülés hátterében, amit viszont nem Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter múlt csütörtökön a Heti Válaszban megjelent cikke indított el, hanem Nouriel Roubini, a Roubini Global Economics (RGE) vezetőjének hírleve. Szerintük a világhírű közgazdász múlt keddi elemzése indította el a lejtőn a forintot, ugyanis azt írta, hogy amíg nincs IMF-megállapodás, addig érdemes az eurót venni a magyar fizetőeszköz ellenében. Mindenesetre délutánra a viszonylag semleges nemzetközi hangulatban 296 alá csúszott vissza a forint jegyzése, ami mögött állítólag az a hír áll, hogy a magyar kormány befektetői találkozót szervez nagy nemzetközi bankok segítségével. A másodlagos állampapírpiacon minimális hozammozgások voltak, a legmagasabb érték is 5 bázispontot tett ki csupán. A hozamok így 5,32 és 6,21 százalék között mozogtak.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet