A nyugat-európai tőzsdeindexek vegyesen zártak pénteken. Az FTSE−100 0,1, a DAX 0,6 százalékos veszteségben zárt, míg a CAC−40 0,5 százalékos nyereséget ért el. A Stoxx Europe 600 indexe 0,1 százalékkal gyengült pénteken. A periférián az olasz FTSE MIB 0,1 százalékkal került lejjebb, míg a spanyol IBEX−35 0,2 százalékkal emelkedett. Az FTSE heti teljesítménye 1,7, a DAX-é 2,7, míg a CAC−40-é 2 százalékkal maradt el az előző hetitől. A befektetők ismételten az euróövezeti eseményekre ügyeltek elsősorban, napközben újra a görögöknek sikerült beszakítani a piacokat, miután kiderült, a hitelcsomag kérdésköre mégsem lesz napirenden az eurócsoport hétfői ülésén. Uniós döntéshozók azonban igyekeztek leszögezni: nem lesz görög csőd. Emellett Spanyolországra is figyel a piac, nevezetesen, mikor kér már hivatalosan is segítséget. Közben a francia jegybank közölte: a negyedik negyedévre 0,1 százalékos zsugorodást vár, így Franciaország hivatalosan is recesszióba kerül. A bankszektor nyomás alatt volt: a HSBC Holdings 0,3, a Commerzbank 6,3, a Deutsche Bank 2,3, a gyorsjelentő Crédit Agricole 5,9 százalékot zuhant. A DAX-ot még a szintén gyorsjelentő Rheinmetall is gyengítette, a részvények 5,7 százalékot estek.
Nagy várakozás előzte meg az újraválasztott amerikai elnök első beszédét is. Barack Obamának nem sikerült megnyugtatnia a piacokat, annak ellenére, hogy kompromisszumkészségének adott hangot az úgynevezett fiskális szakadék kezelésére keresendő megoldásokban. A DJIA éppen hogy átcsúszott a pozitív zónába, az S&P−500 0,2, a Nasdaq 0.3 százalékos nyereséggel zárt. Mindez az ötéves csúcsot produkáló Michigan fogyasztói bizalmi indexnek volt köszönhető. A legjobbak között volt a Boeing és Caterpillar, 3,2 illetve 1,5 százalékos plusszal. A legnagyobb vesztesek között volt a gyorsjelentő Walt Disney, 6 százalékos zuhanással.
