BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot zuhant a tőzsde tegnap

2012. június 29. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagyon csúnyán lekötötték a nap végére a magyar tőzsdét, a BUX így napi mélypontján zárt. Az index a nap nagy részét pluszban töltötte, azonban a zárásra a kormány tervei és a jelentős mínuszba forduló amerikai börzék hatására nagyot zuhant. (A kereskedés napközben technikai okok miatt leállt, de ez nem befolyásolta érdemben az árfolyamokat.) Az index végül a záró szakasz jelentős lekötése után 1,2 százalékkal, 16 783 pontra esett. A decemberi határidő azonban ennél kisebb mértékben, 1,1 százalékkal csökkent, ez 17 401 pontos értéket jelentett. Nagyon érdekesen alakult a vezető részvények árfolyama. A rossz hangulatra általában legérzékenyebb OTP emelkedett ugyanis egyedül, még úgy is, hogy újabb részletek láttak napvilágot a tranzakciós adóval kapcsolatban. Ráadásul nem is keveset, 1,3 százalékot nőtt a részvény árfolyama, ami 3403 forintos árfolyamot jelentett az utolsó kötés esetében. A forgalom ugyanakkor elég alacsony volt, nem érte el az 5 milliárd forintot sem a bankrészvény esetében. Ezzel szemben a Mol több mint 3 százalékot esett, annak ellenére, hogy a cég számára kedvező hír jelent meg a Nabucco-projektről. A részvény árfolyamát azonban az elmúlt időszakban inkább a mélybe hulló olajár határozza meg, jelentős eladói nyomást hozva a piacra. Sokat esett a Richter is, a gyógyszergyártó annak ellenére nem tud régóta erőt mutatni, hogy sok elemző szerint ezen a szinten vásárolni kell a részvényt. A Richter értéke 1,2 százalékkal, 37 200 forintra csökkent. A Magyar Telekom árfolyama is 2,3 százalékkal esett, annak ellenére, hogy a hozamok az elmúlt időszakban kedvezően változtak az osztalék szempontjából. Úgy látszik, a befektetők nem nagyon hisznek a részvényenkénti 50 forintos osztalékban, ezért eshetett az ár 425 forintra.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet