A három héttel ezelőtt várt, 15 800 és 16 200 pont közötti kiinduló szintre becsült korrekció megérkezett a BUX indexben, végül 16 121 pontról indult, s egy háromnapos emelkedéssel egészen 16 950 pontig repítette azt. A mutató azonban innen lefordult, s ismét tesztelte támaszzónáját, ezúttal 150 ponttal mélyebbre mart bele, végül a januári mélypont közeléből fordult meg az index; ez egyben a 2009. márciusi és a tavaly szeptemberi mélypont által meghatározott emelkedő trendvonallal esett egybe. A szeptember óta tartó emelkedő trend ezzel a támaszzónával utolsó mentsvárát teszteli, hiszen ha ez elesne, akkor az utolsó legitim mélypont is elesne ebben a trendben, s ez már trendfordulót jelentene. A következő komoly támaszt így már csak a tavaly szeptemberi mélypont adhatná az index számára 14 600 pont magasságában.
Felfelé masszív ellenállási sáv állja az index útját, ennek alját az elmúlt hetekben megjárt 16 950 pontos csúcs, tetejét a 17 200 pont körüli értékek jelentik, amelyek korábbi támaszszintből alakultak ellenállássá, de itt húzódik a február eleje óta tartó csökkenő hullámhoz tartozó 40 napos mozgóátlag is. Ez a csökkenő trend jelenleg uralja az indexet, csökkenő trendcsatorna, letört és lefelé mutató mozgóátlag, valamint az RSI-ben meglévő csökkenő trend is erre utal. A pozitívum, hogy az újabb mélyponttal az oszcillátor már nem csinált újabb mélypontot. Ez pozitív divergencia: ugyan önmagában még nem trendfordító jelzés, de némi reményre adhat okot.
Az OTP részvényeinél elég erőtlenre sikeredett a megpattanás: végül nem az általunk várt 3300 forintról, hanem 3217 forintról indult, s egészen 3600 forintig juttatta a bankrészvényt. Az aggasztó jel jelenleg a részvény grafikonján, hogy ezt a támaszszintet egyre alacsonyabb csúcsokról támadja a a részvény, s ha törne, akkor a kiépült alakzat céláraként a tavaly szeptemberi, 2700 forint körüli szintek adódnak. A Mol esetében az általunk becsült szintnél mélyebbről indult és még erőtlenebb volt a megpattanás, az olajrészvény letörte januári mélypontjait is, ezzel az indexszel ellentétben árfolyama mélyebb mélypontot csinált. A Magyar Telekom árfolyamának zuhanása az elmúlt hetekben elakadt a rendkívül erős támaszszinteken, amelyek az osztalékkal korrigált grafikont nézve még hetes szinten öt alkalommal akasztotta meg a részvény mélyrepülését 2009 nyara óta. Azonban ha 400 forint alatti zárást tapasztalnánk az árfolyamban, akkor érdemi támaszt már csak a 2009. márciusi mélypont környékén találnánk a részvényben, ez pedig − osztalékkal korrigáltan − csak a 300 forint körül árfolyamoknál található.
