BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új gyárat épít a Masterplast Romániában

2012. április 18. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Masterplast Nyrt. 1,6 millió euró befektetéssel − a már korábban vásárolt ragasztógyára mellett − új polisztirolhab hőszigetelő termékgyártó üzemet létesít a romániai Sepsiszentgyörgyön − közölte a társaság kedden a Napi Gazdasággal. A beruházás a márciusi zártkörű tőkebevonásból szerzett összegből valósul meg. Az új üzemmel a Masterplast tovább kívánja erősíteni pozícióját Kelet-Közép-Európában és növelni piaci részesedését a hőszigetelőanyag-gyártó és -forgalmazó piacon. A Masterplast márciusban 1,1 milliárd forint friss tőkét vont be részvényeinek zártkörű értékesítésével. A beruházásra kiszemelt ingatlant már megvásárolták, jelenleg a meglévő épületeket újítják fel. A gyártást talán már az idén ősszel el tudják indítani − mondta Tibor Dávid vezérigazgató. A 13 kelet-közép-európai országban jelen lévő társaság 2011-ben 82,38 millió eurós forgalom mellett 1,648 millió euró adózás utáni konszolidált eredményt ért el.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet