A kormányváltást követően megváltozott Horvátországban az INA-val és legnagyobb tulajdonosával, a Mollal kapcsolatos hozzáállás, s úgy tűnik, az új kabinet az olajcéghez hasonlóan a befektetések megkönnyítését és dinamizálását helyezi előtérbe. A társaság jelentős összegeket fordít a kutatásra és a termelésre, de a horvát olajfinomítók és a töltőállomások korszerűsítése is kiemelt cél − mondta Áldott Zoltán, az INA elnöke az MTI-nek Zágrábban adott interjúban. Áldott beszélt arról is, az idén úgy tervezték, hogy Szíriából nem érkezik bevétel, mert nem tudni, meddig tart a polgárháborús helyzet. Ráadásul érzékeny pillanatban állt be szünet a termelésben, mert az éves eredményhez jelentős részt adott a szíriai olaj és gáz. Az INA által az egymilliárd dollárt meghaladó befektetések után az első években a legnagyobb a termelésből való részesedés, ami később már arányaiban kisebb mértékű lesz. (Az interjúval egyidőben jelent meg az a hír, hogy lehet, az INA vissza sem térhet már az országba − a szerk.) Áldott Zoltán közölte: tudnak arról, hogy a horvát kormány két minisztert is delegálna az INA vezető testületébe. Ez azt sugallja szerinte, hogy Horvátország igen nagy súlyt kíván adni az INA-nak, ami megtisztelő, ráadásul nem újdonság, hiszen 2011 elejéig hasonló struktúrában működött a cég vezetése.
