Történelmi mélyponton lévő kamatszintek vannak jelenleg a fejlett világban, ami valószínűleg jó sokáig fenn is marad − véli Duronelly Péter, a Budapest Alapkezelő befektetési igazgatója. Így az idei részvénypiaci rally nem párosul kamatemeléssel, aminek az az üzenete, hogy még mindig megéri az alacsony kamatszint mellett vásárolni. Idén új csúcsra csak az amerikai piacok mentek, ami jól mutatja az amerikai gazdaság relatív erejét. Ez nagy kilengésekkel, de a dollár erősödésével járt együtt, és az alapkezelő véleménye szerint további erősödés várható az amerikai deviza szempontjából. Duronelly szerint a jövőben az egyik legjobb befektetés éppen a zöldhasú lehet, aminek egyik oka, hogy sokkal kiszámíthatatlanabb lesz az uniós jegybank politikája, mivel jóval nagyobb mértékben működteti a pénznyomdáját, így kikerülhet a rendszer az irányítása alól. Magyarországgal kapcsolatban Duronelly hangsúlyozta, 2012-ben és 2013-ban a recesszió tovább mélyül a megtakarítások végtörlesztés miatti felélése következtében, valamint a romló munkalehetőségek miatt. Ennek az lesz a következménye, hogy cash flow szempontjából pozitív lesz ugyan a mérleg, ez azonban nem jelentkezik az országkockázat megítélésében, mivel elsősorban az eladósodottságot figyelik a piacon. A forint árfolyama ráadásul az elmúlt négy-öt évet vizsgálva gyengülő trendben van, igaz, a 250 és 300 közötti szintek nem okoznak gondot az export szempontjából. Nagyon fontos lenne azonban, hogy a 325 forintos januári szintet ne haladja meg jelentősen az árfolyam, ez ugyanis új sávba helyezhetné a forintot. Duronelly szerint jelentős kockázat van abban, hogy jelenleg a forint viszonylagos erejét annak köszönheti, hogy rengeteg pénz érkezik a feltörekvő piaci alapokba, ami egy kisebb korrekció esetén könnyen okozhat jelentősebb forintgyengülést.
