Főként a győri és soproni erőmű szabályozói környezetének változása, illetve a villamosenergia-termelésből származó árbevétel visszaesése miatt 14 százalékkal, 4,86 milliárd forintra esett 2011-ben az Alteo árbevétele. A cég 102 millió forintos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni főleg egyszeri tételek, így a devizahitelek jelentős árfolyamvesztesége miatt. Az EBITDA ugyanakkor 16 százalékkal, 453 millió forintra emelkedett, míg az üzemi szintű nyereség 287 millió forint lett 2011-ben, ami egyharmadával haladja meg az egy évvel korábbit. Az Alteo 2012-ben jelentős növekedést tervez, az év végéig − amennyiben az üzleti folyamatok megfelelően alakulnak − több akvizícióra is sor kerülhet a megújulószektorban. Elsősorban szél- és naperőműveket szeretne vásárolni a cég, Magyarországon és külföldön egyaránt − hangsúlyozta ifj. Chikán Attila vezérigazgató, hozzátéve, hogy a projektakvizíciók egy része előrehaladott fázisban van. Az ehhez szükséges források bevonásának módja és időzítése részben külső tényezők függvénye, azt ugyanakkor az elkövetkező néhány hónapban mindenképpen szeretnék elérni, hogy az Alteo készen álljon akár egy tőzsdei részvénykibocsátásra is.
