BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Névérték felett fizet osztalékot az OTP

2012. április 6. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Bank igazgatósága a névértékre vetített 100 százalékos osztalék elfogadására tesz javaslatot a bank április 27-én tartandó közgyűlésén − közölte az OTP a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön. A javaslat szerint az osztalékfizetés kezdő napja június 11. A bank részvényei 100 forint névértékűek, ám a ténylegesen kifizetendő osztalék a társaság saját tulajdonában lévő részvények számától függően ennél pár forinttal több lehet, a saját részvényekre eső osztalékot ugyanis felosztják a jogosult részvényesek között. Az Equilor számításai szerint ez 101,7 forintot jelenthet részvényenként. Ez picivel magasabb az elemzők által várt 92 forintos részvényenkénti osztaléknál, azonban nem jelent akkora növekedést, hogy érdemben befolyásolja az árfolyamot. A bank tavaly 72 forint osztalékot fizetett részvényenként. Az OTP Bank tavalyi egész éves adózott nyeresége 136,6 milliárd forint volt a magyar számviteli szabványok alapján készített nem konszolidált beszámoló szerint; ebből 28 milliárd forintot fordít osztalékfizetésre.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet