BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hasít a ConocoPhillips

2012. január 26. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eszközértékesítéseknek és a magas olajárnak köszönhetően 66 százalékkal, 3,4 milliárd dollárra bővült a ConocoPhillips negyedik negyedéves nyeresége − írta a Wall Street Journal. Az egyszeri tételektől megtisztított, részvényenként 2,02 dolláros profit jelentősen meghaladta az 1,76 dolláros elemzői várakozásokat. A kapitalizációja alapján harmadik legnagyobb amerikai olajtársaság 62,39 milliárd dolláros bevételt könyvelhetett el, ami éves összevetésben 17 százalékos javulást takar. A társaság befektetői csábereje növelése érdekében meghirdetett hároméves átalakítási programja kellős közepén jár. Ennek során 15-20 milliárd dollárnyi eszközt értékesítenek − tavaly adtak túl például a Lukoilban meglévő 20 százalékos részesedésükön −, nagy léptékű sajátrészvény-vásárlási programot hajtanak végre, valamint a kitermelést előtérbe helyező stratégiának megfelelően az idei második negyedév végére leválasztják a finomítási üzletágat.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet