BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugdíjak miatt hatalmas a Verizon-veszteség

2012. január 25. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hiába az éves összehasonlításban 7,7 százalékkal, 28,4 milliárd dollárra bővülő árbevétel, a legnagyobb amerikai mobilszolgáltató 2 milliárdos negyedik negyedéves veszteséget szenvedett el − írta az AP. A nagy mínusz egyik fő oka az alkalmazotti nyugdíj-hozzájárulások költségeinek elkönyvelése. Ezeket kiszűrve a társaság 52 centes részvényenkénti profitot ért el, amely nagyjából megfelel az elemzői várakozásoknak. Elemzők viszont arra hívták fel a figyelmet, hogy az iparági átlagot tekintve is a legmagasabbak közé tartozó profitráta hosszabb távon nem lesz fenntartható, hacsak a nagy konkurens AT&T példájára nem emel ő is árat. A nyereséget ugyanis lehúzza az iPhone-ok fogyasztói árhoz képest olcsóbb értékesítése, márpedig a negyedik negyedévben ezekből 4,2 milliót adtak el. A gyorsjelentést követően 1,8 százalékkal estek a társaság részvényei.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet