Az MNB meglepetésszerű kamattartása is csak apró hullámokat vetett a pesti parkett csendes víztükrén, a BUX egész napos visszafogott oldalazó lecsorgást követően 0,9 százalékos mínusszal, 18 849 ponton végzett, az idei átlagtól kissé elmaradó, 15,8 milliárd forintos forgalom mellett. Régiós összevetésben a középmezőnybe tartozott a hazai mutató, a lengyel WIG−20 ugyanis 0,16 százalékkal, az osztrák ATX viszont 1,7 százalékkal került lejjebb tegnap, a román BET ellenben 0,6 százalékot javított. A vezető papírok közül az OTP a hétfői menetelését követően kedden 1,14 százalékot korrigálva 3899 forinton végzett, a kamatdöntést követően azonban rákapcsolt a bankpapír, elrugaszkodva 3785 forintos mélypontjáról. Az FHB már nem muzsikált ilyen szépen, a kisebbik bankrészvény 1,7 százalékos gyengülése 511 forintos záróértéket takart. Nagyobb mértékben, 1,36 százalékkal gyengült a Richter, amely 36 200 forinton búcsúzott. Szektortársa, az Egis alulteljesítette a nagyobbik gyógyszergyártót, közel másfél százalékos mínuszt felhalmozva, 16 895 forintra rontott. A Telekom árfolyama ötforintos lemorzsolódást követően 550 forinton állapodott meg, míg a Mol részvényeire fél százalékkal előző záróértékük alatt, 19 145 forinton születtek az utolsó kötések. Az érdemi forgalmat felmutató kis papírok közül a Fotex 13, míg a Hybridbox 19 százalékkal rallyzott. A vesztesek közé iratkozhatott fel viszont az Appeninn és az E-Star, egyaránt 2,6 százalékkal estek. Az ingatlanhasznosító társaság esetében ez 443, míg az energetikai cég jegyzésénél 4770 forintos záróértéket jelentett. A kisebb részvények teljesítményét követő BUMIX viszont összességében rávert nagy testvérére, az index 0,23 százalékkal, 1309 pontra javított.
