BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is kerüli a tőke a régiót

2012. január 24. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eurózóna helyzete feletti aggodalmak csillapodásával és ezáltal a kockázatvállalási kedv élénkülésével az európai kötvényekbe, illetve a kínai részvényekbe fektető alapok kétéves beáramlási rekordot könyvelhettek el a január 18-i szerdán végződő héten, ám az utóbbi időben a sokat büntetett BRIC- és latin-amerikai részvényalapok is régóta nem látott mennyiségű frisst pénzt vontak be. Összességében az EPFR Global által követett kötvényalapok 4,35 milliárd, míg a részvényalapok 2,8 milliárd dollárt vontak be, míg a pénzpiaci instrumentumokból 49,3 milliárd dollár távozott. A befektetők egyre inkább az újabb likviditásbővítő intézkedések, kamatvágások és Kína oldaláról költségvetési ösztönzők bevetését veszik figyelembe pozicionáltságuk meghatározásakor − véli Cameron Brandt, az EPFR Global vezető elemzője. A feltörekvő piacok növekvő népszerűsége ellenére az EMEA-részvényekbe fektető alapokat továbbra is mellőzik. Az EU húzógazdaságainak lassulása ugyanis a fejlődő európai országokra is negatív hatással van, valamint Magyarország unortodox gazdaságpolitikája is fokozza a bizonytalanságokat az EPFR hírlevele szerint. Így a régiós részvényekbe fektető alapokból az elmúlt 37 hétben immár harminchatodikban távozott pénz.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet