A mínuszos nyitást követő megugrást követően a nap oroszlánrészét nulla közeli oldalazással töltötte a BUX. Késő délután azonban − a közeledő görög megállapodásról szóló találgatások miatt javuló nemzetközi hangulat hátszelével − meredek emelkedésbe kapcsolt a BÉT indexe, amely így végül 0,89 százalékos emelkedéssel tavaly augusztus óta nem látott szinten, 19 018 ponton zárt. A mozgáshoz az átlagot meghaladó, 19,5 milliárd forintos forgalom párosult.
Az emelkedés főszereplője ezúttal is az OTP volt, amely 3,35 százalékkal, 3944 forintra javított, ezen a szinten utoljára tavaly szeptemberben járt a bankpapír, amelyben szerepet játszhatott az Orbán−Barroso találkozó előtt az euróval szemben 300 alá erősödő forint. Jól teljesített az FHB is, a kisebbik bankrészvény jegyzése 2,56 százalékkal, 520 forintra emelkedett.
A kurdisztáni kutatásairól beszámoló Mol 0,26 százalékos emelkedése 19 250 forintos záróárat jelentett, igaz, délelőtt járt kétszáz forinttal feljebb is a jegyzés. A Telekom csak a záró szakasz felrántásának köszönhette, hogy végül beragadt 555 forintos pénteki záróértékén. A blue chipek közül a Richter bizonyult lemaradónak, amely 0,8 százalékkal, 36 700 forintra gyengült. Szektortársa, az Egis sem úszta meg az esést, a kisebbik gyógyszergyártó 0,3 százalékkal, 17 145 forintra gyengült.
Az érdemi forgalmat felmutató részvények közül az E-Star 2,15 százalékkal, 4899 forintra drágult. A társaság még pénteken jelentette be, hogy Kassai Ákos vezérigazgató távozása után Soós Csaba veszi át határozatlan időre az operatív vezetést is. Az alapjáraton igencsak illikvid spekulánspapír, a Hybridbox ezúttal limittel drágult, 37 forintra, 25 millió forintos forgalom mellett. A vesztesek közé iratkozhatott fel viszont a CIG Pannónia, amely csaknem 2 százalékkal, 504 forintra esett.
