BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leadta a BUX hétfői emelkedését

2011. december 7. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Odalett a szép hétfői emelkedés, a BUX ugyanis több mint 2 százalékot esett a nap folyamán − a magyar piac érezhetően jobban megszenvedte az eurózóna ismét fokozódni látszó gondjait (például az S&P hitelminősítő európai AAA-országokra vonatkozó fenyegetéseit), mint a nyugat-európai börzék. Az index közel 200 pontos eséssel nyitott, majd gyenge erősödési kísérlet után szép lassan lefelé kezdett csorogni, aminek végül 17 372 ponton lett vége, ez 2,1 százalékos gyengülést jelent. A forgalom is meglehetősen lanyha volt, nem sokkal haladta meg a 12 milliárd forintot. A két nagy papír árfolyama ráadásul a BUX-nál is nagyobbat zuhant: az OTP 3,5 százalékot, a Mol pedig 3,7 százalékot esett (pedig a Brent ára emelkedett). A bankpapír esetében ez 3270 forintos, az olajpapírnál pedig kereken 18 000 forintos utolsó árat jelent. A Magyar Telekom árfolyama nem változott, a hétfői záróhoz hasonlóan 522 forinton született az utolsó kötés. A gyógyszergyártók ellentétesen mozogtak: miközben a Richter 0,8 százalékos erősödéssel zárt 34 390 forinton, addig az Egis 1,6 százalékos esés után fejezte be 18 400 forinton. A Rába közel 1 százalékos emelkedést mutatott fel, a járműgyártót többek között a Generali Alapkezelő vásárolta. Kimutatható forgalomban forogtak még az FHB papírjai, melyek másfél százalékot estek. A volt és jelenlegi vezetői cívódásától sújtott KEG közel 5 százalékot vesztett értékéből, az Appeninn pedig 2 százalékkal lett olcsóbb.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet